O nas

Tam, gdzie zaczynają się prawdziwe góry, gdzie zima pokazuje swoje najpiękniejsze oblicze,
a natura inspiruje do poszukiwania upragnionej wolności – narodziła się przygoda. Po latach wspólnych śnieżnych wypraw, postanowiliśmy połączyć wiedzę i doświadczenie
żeby budować sprzęt idealny. Najpierw dla siebie, a z czasem dla szerszego grona zapaleńców potrafiących docenić zalety ręcznego rzemiosła. Połączenie tej energii, technologicznej wiedzy, pragnienia wolności i odrobiny rock n’ rolla dało początek manufakturze Pure.

Każda para sprzętu zamówiona w naszej manufakturze jest niepowtarzalna i odzwierciedla styl, preferencje, ambicje i umiejętności zamawiającego.

Naszą ambicją jest pozostanie manufakturą, aby cieszyć się efektem pracy własnych rąk i uznaniem naszych Klientów. Jesteśmy przekonani że duszą desek i nart jest solidny drewniany rdzeń, a trafny dobór gatunków drewna i parametrów geometrii rdzenia stanowi o unikalnym charakterze sprzętu.

Dlaczego Manufaktura?

Prawdopodobnie już to wiesz jeśli tu trafiłeś. Powód ten sam, dla którego wybierzesz slow-food zamiast fast-food, wolisz rozmowę z człowiekiem, niż ze sztuczną inteligencją, lubisz mieć wpływ na przedmioty w swoim otoczeniu i potrafisz docenić niepowtarzalność wzorów.
Pierwszy krok to kontakt z nami, abyśmy mogli poznać Twoje oczekiwania i pomysły. Na bazie kilku predefiniowanych modeli wspólnie zaprojektujemy i zbudujemy Twój ulubiony sprzęt który będzie uwzględniał Twoje ambicje możliwości i osobowość. Zamawiając swój sprzęt możesz mieć wpływ na:

Kształt

Kształt nart/deski
dopasowany
do preferencji
i twojego stylu jazdy

Rdzeń

Gatunek drewna
z którego wykonany
jest rdzeń

Kompozyty

Rodzaj użytych tkanin
nadających narcie/desce
sprężystość podłużną
i poprzeczną

Fornir

Gatunek drewna (fornir)
stanowiący wierzchnią
warstwę
wykończeniową

Grafika

Grafika drukowana
na folii pokrywającej
nartę /deskę.
wooden core
Baker Barney
varnisher
sidewall milling
components
flower power
base with edges
inserts